W ramach projektu przygotowywane są materiały e-learningowe z przedmiotów objętych programem studiów, zarówno laboratoryjnych, ćwiczeniowych jak i wykładowych. Studenci, którym stan zdrowia utrudnia systematyczne uczestniczenie w zajęciach mogą starać się o urlopy dziekańskie lub indywidualną organizację studiów. W ich przypadku, wykorzystanie metody kształcenia na odległość zdecydowanie ułatwi studentom uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji w ramach danego przedmiotu i umożliwi kontynuację nauki bez konieczności jej przerywania lub przedłużania okresu nauki. Dodatkowo materiały zamieszczone na platformie e-learningowej pozwalają studentowi wrócić do materiałów wykładowych/ćwiczeniowych, nawet w sytuacji, kiedy zajęcia odbywają się stacjonarnie. Jest to najbardziej istotne z punktu widzenia studentów z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, którzy ze względu na stan zdrowia mają problemy np. z właściwym sporządzaniem notatek na zajęciach lub też potrzebują kilkakrotnie zobaczyć jak przeprowadza się daną procedurę (np. podczas symulacji rozpraw sądowych, czy prowadzenia mediacji."
W ramach projektu przeprowadzony został cykl szkoleń z e-learningu dla metodyków/wykładowców, którzy przygotowują materiały do kształcenia na odległość.
Wytyczne oraz materiały dydaktyczne znajdują się na platformie e-learningowej.
Koordynator ds. informatycznych prowadzi również indywidualne konsultacje w sprawach związanych z przygotowywaniem materiałów dydaktycznych do kształcenia w formie e-learningu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.