Tłum ludzi podczas Juwenaliów w Łomży
Kalendarium
 • 16 Kwi 2023V Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w biegu ulicznym

  Godzina: 10:00 - 14:00

  Lokalizacja: ANSŁ, ul. Akademicka 1

  Organizator: Akademia Nauk Stosowanych w Łomży

  Opis wydarzenia:

  Zapraszamy na V Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w biegu ulicznym, które odbędą się 16 kwietnia 2023 roku w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

  Po raz piąty pasjonaci biegania pobiegną pod szyldem łomżyńskiej Akademii. Do wyboru są dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów.  V Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w biegu ulicznym to fantastyczna impreza sportowa ale także rodzinny piknik z licznymi atrakcjami i niespodziankami towarzyszącymi. Wśród nich będą fizjoterapeutyczne masaże, a także dietetyczne porady z możliwością przeprowadzenia badania składu ciała. Tradycyjnie rywalizacja odbędzie się w licznych kategoriach wiekowych. Konkretnie: co 5 lat będzie nowa kategoria, czyli na Panie czekają 33 puchary, podobnie na Panów. To relatywnie zwiększa szanse uczestników na stanięcie na podium sportowej rywalizacji. Atutem naszej imprezy, co podkreślają zwodnicy z kraju i zagraniczni biegacze, jest łączenie kameralności z dobrą organizacją, świetną atmosferą oraz z profesjonalnym i nowoczesnym zapleczem infrastrukturalnym, jak na wielkich imprezach biegowych.

  Zanim pasjonaci biegania wystartują 16 kwietnia z Akademickiej 1, muszą rzecz jasna zarejestrować się na V Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w biegu ulicznym. Do czego gorąco zachęcamy!

  https://elektronicznezapisy.pl/event/7849/strona.html link do rejestracji

  Bieg to święto społeczności akademickiej, ale także rodzinny piknik, który zostanie zaaranżowany przy kompleksie nowych, zielono-pastelowych budynków łomżyńskiej uczelni, w przyjaznej architektonicznie i przyrodniczo przestrzeni. Podczas wydarzenia będzie można także dokonać rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS.

  V Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w biegu ulicznym są współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Łomża.