PLC Expert wyłoniony!

Znamy już PLC Experta - specjalistę w zakresie programowania sterowników PLC – Dominik Mucha z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży został zwycięzcą Konkursu RoboExe: PLC Expert 2022. W zmaganiach konkursowych, na obydwóch etapach, pokonał blisko 100 innych uczniów i studentów, którzy podjęli trud rozwiązania testu konkursowego oraz zmierzenia się z zadaniami praktycznymi.
Konkurs RoboExe: PLC Expert organizowany jest z inicjatywy Zakładu Automatyki i Robotyki na Wydziale Nauk Informatyczno-Technologicznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Jego celem jest popularyzacja wiedzy praktycznej z zakresu nauk technicznych, a w szczególności: automatyki i robotyki oraz mechatroniki. W pierwszym etapie Konkursu, uczniowie rozwiązywali testy, za pośrednictwem stworzonej do tego celu platformy internetowej. W ten sposób, spośród uczniów szkół średnich i studentów ANSŁ, biorących udział w Konkursie, wyłonionych zostało 14 najlepszych zawodników, którzy spotkali się podczas finałowej rundy. Etap finałowy odbył się z użyciem nowoczesnych sterowników przemysłowych w laboratorium Programowalnych Systemów Sterowania na Wydziale Nauk Informatyczno-Technologicznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.
Na najwyższym stopniu podium stanął Dominik Mucha z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, drugie miejsce zajął Adam Dunajko, student Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, a trzecie Amadeusz Szeligowski, również z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Rektora ANSŁ w Łomży, firmę EBMiA.pl – Akcesoria CNC oraz OSM w Piątnicy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Konkursu. Wszystkich uczestników zachęcamy do udziału w przyszłych edycjach i innych konkurencjach współtworzących Konkurs RoboExe, a także rozszerzania swojej wiedzy, również na nowym kierunku studiów – Mechatronika, który od 1 października ruszy na Wydziale Nauk Informatyczno-Technologicznych ANSŁ.
RoboExe: PLC Expert to konkurs skierowany do osób zainteresowanych programowaniem sterowników PLC. Uczestnicy mogli wykazać się kreatywnym myśleniem i umiejętnościami rozwiązywania praktycznych zadań z wykorzystaniem sterowników PLC. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy praktycznej z zakresu nauk technicznych a w szczególności automatyki i robotyki oraz mechatroniki. Konkurs odbywa się z użyciem nowoczesnych sterowników przemysłowych w laboratorium Programowalnych Systemów Sterowania na Wydziale Nauk Informatyczno-Technologicznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Merytoryczną opieką nad konkursem sprawuje kadra naukowo-dydaktyczna Wydziału Nauk Informatyczno-Technologicznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, a w szczególności nauczyciele akademiccy kierunku automatyka i robotyka oraz mechatronika.
Festiwal nauki i zabawy

Za nami XVIII Podlaski Festiwal Nauki. W dniach 7-13 maja w Białymstoku, Łomży i Suwałkach odbyła się największa w północno-wschodniej Polsce cykliczna impreza popularyzująca naukę i sztukę. Po ubiegłotygodniowym Rodzinnym Pikniku Naukowym na Stadionie Miejskim w Białymstoku przyszedł czas na Łomżę.
Łomżyńska edycja XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Impreza pod hasłem „Przyszłość należy do wyobraźni” miała na celu popularyzację nauki wśród dzieci i młodzieży poprzez przystępne i zrozumiałe wykłady, warsztaty, zabawy oraz animacje. Gościnne wnętrza Akademii wypełniły się uczniowską społecznością regionu. Symbolicznego otwarcia „drzwi do nauki” Festiwalu dokonał Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr hab. Dariusz Surowik, prof. ANSŁ wraz z koordynatorką łomżyńskiej części festiwalu dr Urszulą Widelską
Po oficjalnym rozpoczęciu, każdy uczestnik wydarzenia miał okazję poznawania i doświadczania nauki na każdej z pięćdziesięciu przygotowanych specjalnie na ten dzień imprez. Aule, laboratoria, pracownie i przestrzenie na terenie kampusu wypełniły się dzisiaj radosną i pełną energii młodzieżą. Uczniowie chętnie angażowali się również w gry i zabawy na świeżym powietrzu. Nad jakością i organizacją imprez czuwali pracownicy i studenci poszczególnych wydziałów i kierunków Akademii. O szczegółowe informacje i oprowadzenie gości po kapusie zadbali studenci z Samorządu Studenckiego oraz studenci wolontariusze.
Dziękujemy za wsparcie i dołączenie do wydarzenia służbom mundurowym: 18. Łomżyński Pułk Logistyczny, Komenda Miejska Policji w Łomży, Ochotnicza Straż Pożarna w Jeziorku, Grupa Ratownicza Nadzieja, Zakład Karny w Czerwonym Borze, Oddział Terenowy w Grądach-Woniecko Symulator wypadku, pokaz musztry, pierwsza pomoc, pokaz psa policyjnego, możliwość obejrzenia specjalistycznych pojazdów to tylko niektóre z atrakcji. Przygotowane stoiska sprawiły, że młodzież chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w zaproponowanych aktywnościach
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli między innymi: Minister Edukacji i Nauki, Podlaskie Kuratorium Oświaty, Województwo Podlaskie, Prezydent Miasta Łomża
Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejną edycję festiwalu już za rok!
Aktualności



























































Absolwenci ZSA Łomża siedzą na kanapach w budynku uczelni.

W prawym rogu stoi kobieta wskazująca uczniom na lewą stronę.

Osoba w stroju Puchatka obejmuje ręką osobę w stroju wiewiórki. W tle znajduje się tablica ze zdjęciami.



























































































































































































Lekcje z Erasmus+

Poniedziałek, 9 maja studenci Programu Erasmus+ rozpoczęli w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Tu właśnie mieli okazję opowiedzieć o sobie, swoich uczelniach i krajach, a także propagować idee wymiany międzynarodowej pomiędzy uczniami, którzy dopiero planują swój start w dorosłość i wybór odpowiednich szkół. Spotkanie skupiało się na różnorodności językowej i kulturowej. W ciekawy sposób pokazało, jak wiele łączy Rumunię, Węgry, Turcję i Polskę.
Gere Samuel Istvan z Rumunii to student Wychowania Fizycznego, który do Akademii Nauk Stosowanych w Łomży przyjechał, jak sam twierdzi, z Transylwanii – urodził się bowiem w Rumunii, ale ma węgierskie korzenie i czuje się obywatelem świata. Sam studiuje w Babes-Bolyai University w Rumunii i młodszych kolegów zabrał w podróż po tym niezwykłym kraju. Pokazał zabytki i krajobrazy, które łączą się z jego zainteresowaniami – geografią i wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza wspinaczką górską i piłką nożną. Dwie klasy ósmoklasistów z zaciekawieniem wysłuchały historii o tym, dlaczego Sam wybrał sport jako swoją przyszłość i dlaczego zdecydował się na studia w Łomży. Była to świetna okazja do zadawania pytań zarówno o trudnościach komunikacji w tak odmiennych językach, jak i zapytania o jego ulubione danie w kuchni polskiej. Słysząc, że Sam wprost uwielbia polskie pierogi – nie trudno było zrozumieć, dlaczego wybrał Polskę jako miejsce praktyki w ramach programu Erasmus+
Kolejnym studentem, który zainteresował uczniów był Deniz Ürün, student Wychowania Fizycznego w Hitit University w Turcji. Deniz, choć pochodzi z Turcji, ma kurdyjskie korzenie i w Łomży studiuje już drugi semestr. Polubił zarówno nasze miasto, jak i całą Polskę. W wolnym czasie zwiedza jej zakątki i planuje zostać u nas na dłużej, zwłaszcza po skończeniu studiów magisterskich w Turcji. Deniz zaciekawił uczniów, przedstawiając się jako trener personalny i instruktor tenisa ziemnego, a także były zawodnik jednego z tureckich klubów piłkarskich. Wielu z uczestniczących w spotkaniu ósmoklasistów to pasjonaci sportu, a dodatkowo dwóch z nich to zawodnicy Młodzieżowego ŁKS-u. Uczniowie mieli okazję wymienić z Denizem swoje doświadczenia i porozmawiać o ulubionych klubach z całego świata. Student Programu Erasmus+ zaproponował, że zapisze na tablicy dwa zdania, a młodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić się, próbując je poprawnie odczytać i czy odgadną ich znaczenie.
Podobną taktykę obrał Şaban Çiçek, który również przyjechał do ANS w Łomży z tureckiej uczelni, a dokładnie z Dicle University. Şaban postanowił napisać dokładnie te same zdania: Jestem studentem Wychowania Fizycznego. Lubię mieszkać w Polsce – tylko po kurdyjsku. Tutaj uczniowie mieli już większy problem i musieli poprosić nowego kolegę o pomoc. Jak się okazało, wymowa w tym języku nie jest tak bardzo podobna jak w przypadku języka tureckiego. Na szczęście, wszyscy uczestnicy posługiwali się językiem angielskim i to właśnie tak udało się nawiązać między nimi więź porozumienia. Podczas swojej prezentacji, Şaban zainteresował wszystkich informacją, że w jego rodzinnym mieście znajduje się drugi pod względem wielkości mur obronny – jest niewiele krótszy od słynnego Muru Chińskiego i jest to jedna z najciekawszych budowli w Turcji, choć niezbyt znana poza krajem. Şaban również studiuje Wychowanie Fizyczne i – podobnie jak Deniz – interesuje się tenisem ziemnym, a także piłką nożną. Zaciekawił on też uczniów, pokazując tradycyjne kurdyjskie dania i tańce.
Zdecydowanie sport i języki obce stanowiły dwa główne tematy rozmów podczas całego spotkania. Była to świetna okazja do dowiedzenia się czegoś nowego zarówno o zagranicznych studentach, jak i o Programie Erasmus+, a także do poznania ciekawych tradycji i obyczajów. Prawie dwugodzinne wydarzenie wpisuje się w działania organizowane podczas stałej współpracy Akademii Nauk Stosowanych w Łomży ze Szkołą Podstawową w Kupiskach. Głównym celem tych aktywności jest promocja języka angielskiego wśród uczniów i zorganizowanie ciekawych interakcji także dla studentów zagranicznych.
Aktualności































Rodzinny Piknik Naukowy

To był dzień pełen wrażeń!!! ANS w Łomży wzięła udział w Pikniku Naukowym z okazji XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Nasze stoisko odwiedziło bardzo wielu gości. Zainteresowaniem cieszyły się roboty, które pokazywały swój potencjał. Zaprezentowaliśmy maszyny do produkcji żywności oraz mikroskopy umożliwiające identyfikację drobnoustrojów naturalnie występujących w żywności. Reprezentację Wydziału Nauk o Zdrowiu stanowili przyszli wyczynowi sportowcy oraz kosmetolożki. Dzięki ich pracy dziesiątki dzieciaków cieszyło się z powodu pięknie pomalowanych twarzy oraz zabaw na świeżym powietrzu. Pokazaliśmy naukowe zastosowanie gier w procesie dydaktycznym, które wykorzystujemy ucząc studentów na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. Pokazaliśmy się jako Uczelnia z dużym potencjałem oraz ugruntowaną pozycją na rynku edukacyjnym w województwie podlaskim i poza nim. Po raz pierwszy wystąpiliśmy jako Akademia. Piknik na Stadionie Miejskim to dopiero początek.
W piątek 13.05.2022 XVIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki przenosi się w mury naszej Uczelni. Szeroko otwieramy swoje drzwi wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Łomży i okolic, uczniom szkół podstawowych i średnich oraz naszym studentom. Wszystkie imprezy załączone są w harmonogramie oraz pod linkiem. Do zobaczenia!!!
Aktualności





















Matura i co dalej?

Maj jest miesiącem, w którym przyroda budzi się do życia, a wraz z nią budzą się nasze plany i wyzwania. Dla maturzystów, i nie tylko, to również okres podejmowania życiowych decyzji. W związku z powyższym zachęcamy zarówno maturzystów jaki i absolwentów naszej Uczelni do sprawdzenia własnych predyspozycji wykonując test.
Jest to aplikacja którą we współpracy z Biurem Karier przygotował Tomasz Godlewski nasz praktykant i jednocześnie student informatyki.
Aplikacja umożliwia wykonanie testu badającego predyspozycje zawodowe w wersji online. Test samooceny składa się z 90 pytań, określających sześć typów osobowości: realistyczny, badawczy, artystyczny, społeczny, przedsiębiorczy i konwencjonalny. Wyniki testu można wykorzystać przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych, gdzie wymagane jest przesłanie autoprezentacji. Z pewnością będzie ona również przydatna do opisania własnych kompetencji, planowania perspektywicznego oraz sporządzania planów działania.
Międzynarodowy certyfikat jakości ANS w Łomży

W wyniku wdrożenia międzynarodowych standardów i przeprowadzenia certyfikowanego audytu jakości, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała Certyfikat PN-EN ISO 9001:2015. Zakres certyfikacji dotyczy jakości działalności Akademii w obszarach dydaktyki, badań naukowych, realizacji usług w zakresie ekspertyz oraz opinii.
Uzyskanie certyfikatu zgodności z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015 jest potwierdzeniem zastosowania najwyższej jakości standardów zarządzania.
Wśród zalet wynikających z wdrożenia systemu zarządzania jakością należy wymienić:
- poprawę funkcjonowania całej Akademii i poszczególnych jej działów,
- efektywne wykorzystywanie zasobów kadrowych i infrastruktury oraz organizacji czasu
- uporządkowanie pracy poprzez m.in. jasny przydział obowiązków i odpowiedzialności, co w konsekwencji podnosi sprawność działania,
- redukcję strat poprzez optymalizację przebiegu procesów, standaryzację m.in. prac biurowych i komunikacji wewnętrznej
- podnoszenie jakości świadczonych usług poprzez wyznaczanie celów jakości i dążenie do ich osiągnięcia.
W konsekwencji otrzymany certyfikat przekłada się na jakość świadczonych usług, podnosi prestiż Akademii oraz dostosowuje ofertę do wymagań i oczekiwań studentów oraz odbiorców usług.
Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży

Dzień 13-go maja 2022 roku będzie dniem szczególnym nie tylko dla społeczności Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, ale także dla mieszkańców Łomży i wszystkich zainteresowanych nauką oraz jej różnymi obliczami.
E-turniej w Rubikonie

W dniu wczorajszym uczniowie LMS przy ANS w Łomży wzięli udział w integracyjnym e-turnieju piłkarskim FIFA oraz dyskotece, które odbyły się w Domu Studenta Rubikon. Uczestnikom przedstawiono zasady gry. Turniej odbywał się on pod okiem sędziego, który pilnował prawidłowego przebiegu rozgrywek i czasu gry . Każdy mecz trwał 10 minut. Celem turnieju było propagowanie zasad fair play oraz integracja młodzieży. Całość rozpoczęła się o godzinie 14:00 od losowania miejsca w drabince turniejowej . Każdy z uczestników dostał "Akademickie" upominki. Finaliści otrzymali nagrody z logo ANSŁ oraz dodatkowo: Kubek, skakankę i kubek termiczny ufundowane przez salon gier "Gamikon", który przekazał również karnet miesięczny pozwalający na darmową zabawę w ich lokalu.
Dzień Otwarty Erasmus+

28 kwietnia w naszej uczelni odbył się Dzień Otwarty Programu Erasmus+. Spotkanie zorganizowane przez Dział Współpracy z Zagranicą skierowane było do studentów Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Głównym celem wydarzenia było przedstawienie idei Programu Erasmus+, zapoznanie się z zasadami realizacji mobilności, wymiana doświadczeń oraz poinformowanie o możliwościach i korzyściach płynących z uczestnictwa w wymianie międzynarodowej.
Przystanek nauka i zabawa z ANS w Łomży

„Ekologia za sadzonkę” to temat przewodni pikniku z okazji Światowego Dnia Ziemi, który odbył się 22 kwietnia w Parku Jana Pawła II. W zamian za makulaturę, plastik czy baterie mieszkańcy Łomży otrzymywali sadzonki kwiatów, krzewów i drzew. Imprezie towarzyszyły także inne atrakcje zorganizowane przez Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., Miasto Łomża, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Nadleśnictwo Łomża, 1 Podlaską Brygadę Obrony oraz Zakład Pedagogiki i Samorząd Studencki reprezentujące naszą Akademię.
Uczestnicy pikniku chętnie gromadzili się na „Przystanku nauka i zabawa z ANSŁ”, gdzie jak zawsze było wesoło, ciekawie i kolorowo. Studenci prowadzili animacje z chustami, alkogoglami, dźwiękowym i zapachowym memory. Sensoryczne atrakcje cieszył się największym powodzeniem, zwłaszcza, że dookoła roznosił się kuszący zapach czekolady.
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten czas, a Studentom za kreatywność i energię, która jest najlepszą promocją naszej Uczelni. Dbajmy o siebie, innych i środowisko, doceniając i angażując się w otaczającą rzeczywistość.
Zajęcia z gimnastyki w parku trampolin w Łomży

W ramach realizacji programu ćwiczeń z teorii i metodyki gimnastyki, studenci I roku ANS w Łomży z Kierunku Wychowania Fizyczego udali do miejscowego parku trampolin. Tematem przewodnim było poszukiwanie innowacyjnych metod nauczania podstawowych ćwiczeń zwinnościowo-akrobatycznych i skoków. Ponadto uczestnicy zajęć poznali zasady bezpiecznego wykorzystania trampolin.
Sukces Studentek z Koła Administratywistów!

Agata Makowska z referatem pt."Wpływ zagrożeń dla bezpieczeństwa ekologicznego na przykładzie województwa podlaskiego", zajęła III miejsce na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, pt."Bezpieczeństwo ekologiczne, zdrowotne ochrona środowiska naturalnego w realiach XXI wieku". Konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT we współpracy z Instytutem Bezpieczeństwa i Obronności Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Opiekunami merytorycznymi studentki kierunku Administracja były dr Ewa Jakubiak oraz dr Katarzyna Jurewicz-Bakun.
Solidarni z Ukrainą

Wojna u naszych wschodnich sąsiadów sprawiła, że wielu Ukraińców szuka schronienia w Polsce. Także w Łomży i okolicznych miejscowościach próbują odnaleźć bezpieczną przystań, pracę, szkołę dla najmłodszych. Jednym z kluczowych problemów jest bariera komunikacyjna, z którą muszą się zmierzyć przy codziennych czynnościach w różnych instytucjach. Chcąc pomóc w trudnej sytuacji, z inicjatywy pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, prowadzone są w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży bezpłatne lekcje języka polskiego dla przyjaciół z Ukrainy.
LMS zaprasza

Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Akademii Nauk Stosowanych to szkoła dla kandydatów szczególnie zainteresowanych rozwijaniem uzdolnień oraz pasji związanych z uprawianiem sportu.
Junior Staff

W dniach 10-13 kwietnia, studenci Akademii Nauk Stosowanych uczestniczyli w praktykach Junior Staff podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządowego w Mikołajkach.
Organizatorem Kongresu jest Instytut Studiów Wschodnich. Spotkanie Samorządów w Mikołajkach stanowi od lat ważne miejsce wymiany poglądów i spotkań liderów samorządowych, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Udział studentów w organizacji Europejskiego Kongresu Samorządów to możliwość współpracy z zespołem organizacyjnym największej w Polsce międzynarodowej Konferencji, szansa na zdobycie unikalnego doświadczenia organizacyjnego, sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz kontaktu z szeroko pojętym światem polityki i biznesu.
Studenci uczestniczący w programie Junior Staff zyskali cenne doświadczenia rozwijając swoje umiejętności organizacyjne, pracy w zespole i umiejętności komunikacyjne.
Wizyta w Zakładzie Karnym

Zakład Karny w Przytułach Starych to jedna z najnowocześniejszych tego typu jednostek w Polsce. Osadzeni odbywają tu kary w zakładach typu zamkniętego, półotwartego, otwartego, a także w ramach tymczasowego aresztowania.
12 kwietnia 2022 r. Studenci Administracji, pod opieką dr Ewy Jakubiak i dr Katarzyny Jurewicz-Bakun, mieli okazję do poznania struktury Zakładu, procedury przyjmowania osób w celu odbywania kary. W trakcie wizyty funkcjonariusze służby więziennej przedstawili możliwości, warunki oraz korzyści zatrudnienia osadzonych w instytucjach współpracujących z zakładem karnym. Następnie studenci zostali oprowadzeni po częściach Zakładu Karnego półotwartej i zamkniętej oraz uzyskali informacje na temat postępów resocjalizacyjnych osadzonych. Korzystając z okazji studenci Koła Administratywistów ANS w Łomży przekazali kilkadziesiąt książek do biblioteki zakładu karnego.
Studenci ANSŁ w międzynarodowym projekcie

Czworo studentów ANSŁ z kierunku Zarządzanie: Ewa Górska, Piotr Kłosiński, Natasza Parda, Paweł Szymański uczestniczy w międzynarodowym interdyscyplinarnym projekcie BIP Blended Intensive Program - „SUSTAINABLE BIOTECHNOLOGY ENTREPRENEURSHIP: MICROALGAE & HUMAN FOOD”.
W projekcie bierze udział, 10 zagranicznych uczelni z siedmiu państw: Georgian College (Canada), Jan Dlugosz University in Czastochowa (Poland), Lomza State University of Applied Science (Poland), Università Politecnica delle Marche (Italy), Université Paris-Est Créteil Val de Marne (France), University of Economics-Varna (Bulgaria), University of Parma (Italy), Università degli Studi Milano-Bicocca (Italy), Universidad de Almería (Spain), Universität Hohenheiem (Germany).
Głównym problemem badawczym projektu jest wykorzystanie mikroalg w walce z głodem na świecie, osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego oraz lepsze odżywianie i promocja zrównoważonego rolnictwa. Koordynatorem projektu jest Hiszpańska Universidad de
Almería. Koordynatorami z ramienia naszej uczelni są dr Magdalena Forfa i mgr Katarzyna Zacharzewska-Arnista.
Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów do korzystania z programu Erasmus+. Uczestnictwo w projektach daje możliwości rozwoju naukowego, poszerzania horyzontów, możliwość ciekawych wyjazdów i zdobywania międzynarodowych kontaktów.
Zapraszamy do kontakt: Dział Współpracy z Zagranicą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. (86) 215 66 08
Aktywna niedziela przy Akademickiej

134 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie IV Akademickich Otwartych Mistrzostw w Biegu Ulicznym. Pomimo chłodnej i wietrznej aury frewkwencję i humory zapisujemy na duży plus. Wyjątkowa formuła biegu łączonego na 5 i 10 km sprawiła że różnice wieku i umiejętności schodziły na drugi plan, a liczyła się głównie dobra zabawa i przełamywanie własnych słabości. Bazą organizacyjną wydarzenia były gościnne wnętrza Akademii. Wszystkim śmiałkom, którzy stanęli na starcie biegu dziękujemy za liczne przybycie, walkę fair play oraz wsparcie kolegów i koleżanek w walce o jak najlepszy wynik. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, uczestnikom biegu. Każdy z Was jest wzorem dla tych którzy jeszcze nie odważyli się stanąć na starcie biegu. Nic straconego. Zapraszamy już za rok na V Akademickie Otwarte Mistrzostwa w Biegu Ulicznym. Przedstawiamy pełną listę wyników.
Food Expert wyłoniony!

Znamy już pierwszego Food Experta – Julia Porucznik z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem została zwycięzcą Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Certyfikacji Żywności „Food Expert”. W zmaganiach konkursowych, na dwóch etapach konkursu, pokonała ponad setkę innych uczniów, którzy podjęli trud rozwiązania testu konkursowego.
Dzień Otwarty Akademii

Dzień otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Kampusy Uczelni odwiedziło dzisiaj ponad 1000 uczniów.